پرسشنامه اضطراب آشکار و پنهان اشپیل برگرSTAI

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پرسشنامه اضطراب آشکار و پنهان اشپیل برگرSTAI :

پرسشنامه اضطراب آشکار و پنهان اشپیل برگرSTAI در 10 صفحه در قالب word , قابل ویرایش , آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

توضیحات کوتاه از متن:


مفاهیم اضطراب آشکار و پنهان, در ابتدا به وسیله کتل و سپس به صورت کاملتری توسط اشپیل برگر( 1970) مطرح شد ( 1*, ص 33).
پرسشنامه اضطراب آشکار و پنهان اشپیل برگرکه به پرسشنامه STAI معروف است, به طور عمیقی در پژوهش ها و فعالیت های بالینی مورد استفاده قرار گرفته است. این پرسشنامه شامل مقیاس های جداگانه خود سنجی, برای اندازه گیری اضطراب آشکار و پنهان می باشد. ( 1*, ص 112).
اضطراب آشکار (S ), می تواند به عنوان مقطعی از زندگیِ یک شخص محسوب شود یا به عبارتی, بروز آن موقعیتی است و اختصاص به موقعیتهایِ تنش زا (جر و بحث‏ها, از دست دادنِ موقعیتهای اجتماعی, تهدید امنیت و سلامت انسان) دارد (2, ص 3). اما, اضطرابِ پنهان (T), به تفاوتهایی فردی, در پاسخ به موقعیت هایِ پر استرس با میزان های مختلف اضطراب آشکار, دلالت دارد. اضطراب آشکار و پنهان, در برخی زمینه ها به مثابه انرژی جنبشی و پتانسیل, با هم قابل مقایسه هستند. اضطراب آشکار همانند انرژی جنبشی, به یک عکس‏العمل یا فرایند ملموس اشاره دارد که در زمانی معین و در سطحی معین از شدت واقع می‏ شود. اضطراب پنهان, همانند انرژی پتانسیل, به تفاوت های فردی در عکس العمل ها اشاره دارد. انرژی پتانسیل, به تفاوت هایی در میزانِ انرژی جنبشی اشاره دارد که با یک موضوع جسمانی ویژه, همراه شده است و در صورتی که یک نیروی مناسب پدید آید, می تواند ظاهر شود (1*, ص 35-33).


ویژگی پرسشنامه (بطور خلاصه)
تعداد گویه ها :
40
تعداد مولفه :
مولفه دارد (ذکر شده در معرفی پرسشنامه)
روایی و پایایی :
دارد
نحوه نمره گذاری :
دارد
منبع:
دارد
نوع فایل :
word و قابل ویرایش


چیزی که این فایل را با بقیه فایل ها متمایز کرده است قابل ویرایش بودن و آماده پرینت بودن آن می باشد تا خریدار از خرید خود کاملا راضی باشد.

نکته: شما می توانید هرگونه سوال را با مسئول پژوهش مرکز پروژه های دانشجویی در میان بگذارید.

لینک کمکی